SlovenskýEnglish

Kobyľani v Tatroch 2015 - 10.10.2015

 17.09.2015

V tradičnom jesennom termíne sa 10.10.2015 uskutočnil 5. organizovaný výlet Kobyľani v Tatroch. Cieľ trasy bo rovnaký ako minulý rok - Skalnaté Pleso, vydali sme sa naň ale inou cestou - tentoraz sme mali štartovací bod v Starom Smokovci. 

Po výstpe na Hrebienok sme pokračovali Tatranskou Magistrálou po červenej značke na sever, nakukli sme do Rainerovej útulne, následne sme sa mali možnosť pokochať krásou Obrovského vodopádu. Cesta pokračovala, chvíľku aj v sprievode miestneho obyvateľa - líšky hrdzavej, ku Zamkovského chate, kde sme si dali desiatovú prestávku. Ďalšou atrakciou trasy mala byť Lomnická vyhliadka, Zlé počasie a nízka oblačnosť ale zastreli všetky výhľady. 

Okolo obeda sme doputovali na vysokohorskú chatu Encián na Skalnatom Plese, kde si dospelí oddýchli a deti plné energie sa ešte vyšantili v miestnom zábavnom parku Kamzíkovo. Popoludní sa väččina účastníkov vydala na ťažký prudký peší zostup do Tatranskej Lomnice, menšia skupinka ich nasledovala za využila služby lanoviek. Cestou domov sme sa samozrejme nezabudli zastaviť v Starej Ľubovni na tradičnú večeru.

Stručná rekapitulácia výletu: nik sa nám cestou nestratil, domov sme prišli všetci zdraví, spokojní a príjemne unavení. O rok dovidenia.