SlovenskýEnglish

Kobylský kotlík - 17.09.2016

 17.09.2016

Obecný úrad Kobyly v spolupráci s Farmou Agro – Dúbrava Kobyly a Hobby - Kobyly usporiadali dňa 17.09.2016 piaty ročník súťaže vo varení gulášu ,, Kobylský Kotlík´´. 

V areály základnej školy sa zišlo deväť 3 až 4-členných družstiev: KVAČEVAŇ Kobyly, CHLOPI Z ROBOTY Bardejov, FARNOSŤ SV. MIKULÁŠA Široké, JOMI JOMA Bardejov, OLE TEAM Kľušov, MAFUKO Kobyly, ROHAČAN Zuberec, TRNKOVCI Kobyly, RODINA RUŽBARSKÝCH Jarovnice.

Počasie síce nebolo najlepšie, potrápili nás obćasné prehánky, nálada bola napriek tomu vynikajúca. Družstvá dostali od organizátora 3,5 kg hovädzieho mäsa, z ktorého mali za úlohu navariť min. 10 litrov kotlíkového gulášu. O dobrú náladu sa postarala mladá hudobná skupina TULÁCI, dospelí mali k dispozícii dva pivné výčapy, deti stánok s cukrovou vatou a pukancami. 

Každé súťažné družstvo malo nachystané ohnisko, stôl a svoj kotlík.  Z kotlov sa šírila vôňa cibule, hovädzieho  mäsa, ktorej nikto neodolal... Každé družstvo malo svoj špeciálny recept a ingrediencie, majstri kuchári sa snažili o to, aby ich guláš bol najchutnejší, najlepší. Veď nielen vôňa guľášu, správna hustota ale to najdôležitejšie chuť, musela presvedčiť porotu o konečnom umiestnení jednotlivých družstiev. 

Hodnotenie nebolo jednoduché.  Všetky guľáše boli veľmi chutné, svojské a každý guláš bol čímsi výnimočný. Súťažiaci boli kreatívni a niektoré guláše  dochutili  slaninkou, hubami....  

O 19:00 hod. porota oznámila výsledky. Víťazný guláš navarilo družstvo CHLOPI Z ROBOTY Bardejov, na druhom mieste sa umiestnil OLE TEAM Kľušov, na treťom mieste skončilo družstvo JOMI JOMA z Bardejova. No  víťazi boli všetci, lebo uvariť dobrý guláš je umenie! 

Pri Kobylskom koltíku opäť nešlo o víťazstvo, ale o atmosféru, o dobrú náladu a príjemne strávené spoločné chvíle a o zábavu. O tom, že boli guláše naozaj dobré svedčí aj to, že všetky kotlíky zostali prázdne. Ďakujeme všetkým sponzorom, menovite Ing. Františkovi Krupovi, konateľovi Farma Agro - Dúbrava Kobyly za dodanie hovädzieho mäsa, Vladimírovi Kažimírovi - Hobby Kobyly za sponzorstvo cien pre súťažiacich, Gazdovskej Jedálni Kobyly za uvarenie výborného guľášu určeného pre všetkých návštevníkov akcie, firme Bona Market Raslavice za dodanie chleba.

Veľká vďaka patrí aj súťažiacim ako i občanom, ktorí sa jedinečnej akcie zúčastnili a tak prispeli k príjemne strávenému popoludniu. Na svoje si prišli všetci kulinári, deti a aj seniori. Špeciálna vďaka patrí vdp. Stanislavovi Takáčovi, ktorý bol duchovným otcom myšlienky usporiadať súťaž vo varení gulášu.