SlovenskýEnglish

Kobylský kotlík - 28.9.2019

 28.09.2019

Obecný úrad Kobyly usporiadal v sobotu 28.09.2019 "Kobylský Kotlík", ôsmy ročník súťaže vo varení gulášu.

V areály základnej školy sa zišlo osem 3 až 4-členných družstiev: Šočevaň, Chlopi z Cukstavu, Farnosť. sv. Mikuláša Široké, Hobbík Kobyly, Hej - rup Kobyly, Chlopi z roboty, Ružbarského chlopi z Jarovníc, Bojovníci o prežitie. 

Družstvá dostali od organizátora hovädzie mäso, z ktorého mali za úlohu navariť min. 10 litrov kotlíkového gulášu. O dobrú náladu sa postarala ľudová hudba VIVO. Veľký úspech napriekdaždivému počasiu malo vystúpenie sokoliarov sv. Bavona z Banskej Bystrice, pre deti bol navyše prichystaný skákací hrad, cukrová vata a pukance.  

Každé súťažné družstvo malo nachystané ohnisko, stôl a svoj kotlík.  Z kotlov sa šírila vôňa cibule, hovädzieho mäsa, ktorej nikto neodolal... Súťažiaci nechceli prezradiť aké ingrediencie použili na dochutenie. Majstri kuchári sa snažili o to, aby ich guláš bol najchutnejší, najlepší. Veď nielen vôňa guľášu, správna hustota ale to najdôležitejšie chuť, musela presvedčiť porotu o konečnom umiestnení jednotlivých družstiev. 

Hodnotenie nebolo jednoduché, pretože komisia dostala iba číslami označené vzorky a tak jej členovia netušili, ktoré družstvo guláš pripravovalo. Všetky guľáše boli veľmi chutné, svojské a každý guláš bol čímsi výnimočný. Súťažiaci boli opäť veľmi kreatívni.

Okolo 18,00 hod. porota oznámila výsledky. Víťazný guláš, pripravilo družstvo Šočevaň (Jaro Šoltýs, Janko Čech a Janko Vaňo), druhé miesto obsadili Bojovníci o prežitie, tretí skončili Ružbarskeho chlopi z Jarovníc. 

Samozrejme, pri Kobylskom koltíku nešlo ani tak o víťazstvo, ako o atmosféru, o dobrú náladu a príjemne strávené spoločné chvíle. O tom, že boli guláše naozaj dobré svedčí aj to, že všetky kotlíky zostali prázdne. Ďakujeme všetkým súťažiacim ako i občanom, ktorí sa jedinečnej akcie zúčastnili a tak prispeli k príjemne strávenému popoludniu. Ďakujeme sponzorom akcie: Farma Agro - Dúbrava Kobyly, Bona Market a Hobby House Kobyly. Ďakujeme rodine Gazdačkovej - Gazdovskej jedálni Kobyly za prípravu vynikajúceho gulášu pre verejnosť. A ďakujeme aj zamestnancom obecného úradu Kobyly, poslancom obecného zastupiteľstva a starostovi obce za pomoc pri organizácii. Tešíme sa na budúci ročník.