SlovenskýEnglish

Kobylský kotlík 12.09.2015

 22.09.2015

Obecný úrad Kobyly v spolupráci s Farmou Agro – Dúbrava Kobyly a Hobby - Kobyly usporiadali dňa: 12.09.2015 štvrtý ročník súťaže vo varení gulášu ,, Kobylský Kotlík´´. 

V areály základnej školy sa zišlo až jedenásť 3 až 4-členných družstiev: Kvačevaň, GEOLAZY Bardejov, Farnosť sv. Mikuláša Široké, PIPO CLUB, MK Fachman Janovce, TIM STAV Janovce, Tarnovský klub pivárov, Vrabčata zo Šiby, HAKUMA MATATA (mládež z Kobýl), Trnkovci, rodina Mačej - Skonc.

Aj tento rok nám počasie prialo a nálada bola vynikajúca. Družstvá dostali od organizátora 3,5 kg hovädzieho mäsa, z ktorého mali za úlohu navariť min. 10 litrov kotlíkového gulášu. O dobrú náladu sa postarala mladá hudobná skupina AXON, deti sa zabavili na skákacom hrade. 

Každé súťažné družstvo malo nachystané ohnisko, stôl a svoj kotlík.  Z kotlov sa šírila vôňa cibule, hovädzieho  mäsa, ktorej nikto neodolal... Súťažiaci nechceli prezradiť aké ingrediencie použili na dochutenie. Majstri kuchári sa snažili o to, aby ich guláš bol najchutnejší, najlepší. Veď nielen vôňa guľášu, správna hustota ale to najdôležitejšie chuť, musela presvedčiť porotu o konečnom umiestnení jednotlivých družstiev. 

Hodnotenie nebolo jednoduché.  Všetky guľáše boli veľmi chutné, svojské a každý guláš bol čímsi výnimočný. Súťažiaci boli kreatívni a niektoré guláše  dochutili  slaninkou, hubami....  

O 19:00 hod. porota oznámila výsledky. Víťazný guláš navarilo družstvo Farnosť sv. Mikuláša Široké, na druhom mieste sa umiestnil PIPO CLUB z kobýl, na treťom mieste skončilo družstvo GEOLAZY z Bardejova. No  víťazi boli všetci, lebo uvariť dobrý guláš je umenie! 

Pri Kobylskom koltíku opäť nešlo o víťazstvo, ale o atmosféru, o dobrú náladu a príjemne strávené spoločné chvíle a o zábavu. O tom, že boli guláše naozaj dobré svedčí aj to, že všetky kotlíky zostali prázdne. Ďakujeme všetkým sponzorom, menovite Ing. Františkovi Krupovi, konateľovi Farma Agro - Dúbrava Kobyly za dodanie hovädzieho mäsa, Vladimírovi Kažimírovi - Hobby Kobyly za sponzorstvo cien pre súťažiacich, Gazdovskej Jedálni Kobyly za uvarenie výborného guľášu určeného pre všetkých návštevníkov akcie, firme Bona Market Raslavice.

Veľká vďaka patrí aj súťažiacim ako i občanom, ktorí sa jedinečnej akcie zúčastnili a tak prispeli k príjemne strávenému popoludniu. Na svoje si prišli všetci kulinári, deti a aj seniori. Špeciálna vďaka patrí vdp. Stanislavovi Takáčovi, ktorý bol duchovným otcom myšlienky usporiadať súťaž vo varení gulášu.