SlovenskýEnglish

Kobylyský kotlík 2021

 21.08.2021

Obecný úrad Kobyly usporiadal v sobotu 21.08.2021 ďalši ročník súťaže vo varení gulášu "Kobylský Kotlík".

V areály základnej školy sa zišlo osem 3 až 4-členných družstiev: Farnosť sv. Mikuláša Široke, Klub dôchodcov Široké, Šočevaň, RETRO Kobyly, Kerta Makatch, Kobylskí rodáci, Kovaľovci, Susedská partia.

Družstvá dostali od organizátora hovädzie mäso, z ktorého mali za úlohu navariť min. 10 litrov kotlíkového gulášu. O sprievodný program sa postaral DJ Rasťo, pre deti bol prichystaný skákací hrad, cukrová vata a pukance

Každé súťažné družstvo malo nachystané ohnisko, stôl a svoj kotlík.  Z kotlov sa šírila vôňa cibule, hovädzieho mäsa, ktorej nikto neodolal... Súťažiaci nechceli prezradiť aké ingrediencie použili na dochutenie. Majstri kuchári sa snažili o to, aby ich guláš bol najchutnejší, najlepší. Veď nielen vôňa guľášu, správna hustota ale to najdôležitejšie chuť, musela presvedčiť porotu o konečnom umiestnení jednotlivých družstiev. 

Hodnotenie nebolo jednoduché, pretože komisia dostala iba číslami označené vzorky a tak jej členovia netušili, ktoré družstvo guláš pripravovalo. Všetky guľáše boli veľmi chutné, svojské a každý guláš bol čímsi výnimočný. Súťažiaci boli opäť veľmi kreatívni.

Okolo 18,00 hod. porota oznámila výsledky. Víťazný guláš, pripravilo družstvo Kovaľovici (rodina Vila  a Marienky Kundrátových), druhé miesto obsadila Susedská partia (Jožko Hankovský a Ľuboš Katuščák), tretí skončili Šočevaň (Jaro Šoltýs, Janko Čech a Janko Vaňo).

Samozrejme, pri Kobylskom koltíku nešlo ani tak o víťazstvo, ako o atmosféru, o dobrú náladu a príjemne strávené spoločné chvíle. O tom, že boli guláše naozaj dobré svedčí aj to, že všetky kotlíky zostali prázdne. Ďakujeme všetkým súťažiacim ako i občanom, ktorí sa jedinečnej akcie zúčastnili a tak prispeli k príjemne strávenému popoludniu. Ďakujeme sponzorom akcie: Farma Agro - Dúbrava Kobyly, Bona Market a Hobby House Kobyly. Ďakujeme rodine Gazdačkovej - Gazdovskej jedálni Kobyly za prípravu vynikajúceho gulášu pre verejnosť. A ďakujeme aj zamestnancom obecného úradu Kobyly, poslancom obecného zastupiteľstva a starostovi obce za pomoc pri organizácii. Tešíme sa na budúci ročník.