Zmenšiť textZväčšiť text

Misijný jarmok 2022 - zhrnutie

 10.12.2022

V sobotu, 10.12.2022 sa v našej obci uskutočnil tradičný Misijný jarmok, ktorého výťažok poputuje do afrických krajín. Tento rok bol jarmok doplnený o ďalšiu charitatívnu akciu s názvom „Burza mamičiek.“

Cieľom bolo zapojiť čo  najväčšie množstvo ľudí, aby si každý mohol na jarmoku nájsť niečo, čo sa mu zapáči, čo ho poteší a tak zabezpečiť čo najštedrejšiu podporu misií.

Ďakujeme organizátorom - pani Krakovskej a pani MUDr. Čisarikovej, dobrovoľníkom aj všetkým štedrým darcom, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zapojilido tejto zbierky na pomoc chudobným, či už samotnou prípravou, darovaním vecí a výrobkov a v neposlednom rade aj kúpou a finančným príspevkom.

A veruže bolo z čoho vyberať. Či už náboženské predmety, knihy, niečo pod zub, obrazy, dekorácie, ručné výrobky a mnoho iného. Aj deti našej farnosti ukázali, že hoci sú malí, dokážu robiť veľké skutky a to tým, že sa zriekli svojich hračiek a darovali ich na misie. Hračky ktoré ostali, boli darované do Centra pre rodiny a deti vo Svidníku a tak bol tohtoročný jarmok obohatený o ďalšiu dobročinnú akciu. Okrem dobrého pocitu na duši sa deti mohli potešiť aj výrobou dekorácií, za čo ďakujeme Zuzke Pálenikovej, ktorá pre ne zorganizovala workshop, na ktorom si mohli dievčatá vyrobiť rôzne ozdoby do vlasov a chlapci zasa vianočné pohľadnice. To, že deťom toto konanie dobra hneď zapálilo srdiečka bolo zrejmé, pretože mnohé tvorili už s cieľom darovať svoj výrobok kamarátom, či príbuzným.

Veríme, že aj o rok sa stretneme v ešte väčšom počte, aby sme ukázali, aké majú Kobylčania štedré srdcia.