SlovenskýEnglish

Noc v škole 25.09.2015

 08.12.2015

Úžasne strávený športový deň so Základnou školou JANOVCE bol za nami a ešte úžasnejšia Noc v škole bola pred nami. Každoročne býva zvykom, že Noc v škole sa realizuje v júni pri príležitosti Dňa detí, ale aj rozlúčky so štvrtákmi. Keďže minulý školský rok nám to prekazila chorobnosť detí, rozhodli sme sa preto uskutočniť túto najobľúbenejšiu školskú akciu v novom školskom roku a to hneď v septembri. Nezabudli sme na ňu pozvať ani minuloročných štvrtákov.

Pani učiteľky si pre žiakov pripravili zaujímavý program – „Hľadanie pokladu“. Žiaci boli rozdelení do troch družstiev a mali absolvovať isté vedomostné a pohybové disciplíny, za ktoré získali indície. Keď si správne zoradili indície, dozvedeli sa, v ktorej časti školy sa ukrýva hľadaný poklad. Potom ho už len nájsť v Školskom klube detí. Veľké očakávanie a radosť detí pri nájdení pokladu sa hádam ani nedá opísať. Bol to fantastický pohľad na prekvapené deti. Potom si vychutnávali zaslúžený poklad. Samozrejme, keďže ide o Noc v škole, nemohla chýbať ani diskotéka alebo pyžamová párty, na ktorej sa žiaci dostatočne vybláznili a vybili zo seba tú poslednú energiu, aká v nich zostala. Po diskotéke už len šup do postele i keď do netradičnej, ale veď sme predsa v škole. Posteľ s perinou sme vymenili za karimatku so spacákom. Len čo sme začali snívať, ani sme sa nenazdali a už bolo ráno. Prvé detské očká sa rozžiarili už o pol šiestej ráno a my sme si mysleli, že naši žiaci sú spachtoši. Počas školského roka sa im nie vždy chcelo vstávať do školy, ale teraz to bolo predsa naopak – vstávali ráno v škole a potom šli domov, keďže bola sobota. Samozrejme, po rannom budíčku a hygiene sme sa všetci spoločne aj naraňajkovali.

Nakoniec sme sa všetci rozlúčili a už teraz sa tešíme na ďalšiu strávenú Noc v škole, ktorá je tradične naplánovaná v júni na konci tohto školského roka.