SlovenskýEnglish

Spoznaj svoje okolie - 21.1.2017

 21.01.2017

V sobotu 21.1.2017 sa uskutočnil pilotný spoločný projekt obcí Kobyly, Janovce a Tročany nazvaný "Spoznaj svoje okolie".

V doobedňajších hodinách sa týchto obciach stretli skupiny obyvateľov každej vekovej kategórie, aby sa všetci svojou trasou vydali na spoločnú spojnicu chotárov, v katastri obce Kobyly zvanej Mlynky. Väčšina šla peši, niektorí ale vzhľadom na dobré snehové poodmienky prišli na bežkách.

Po príchode na miesto stretnutia nás už netrpezlivo očakával domáci pán, ktorý nás privítal vareným vínom. Rozložili sme si oheň, jednak aby sa bolo kde zohriať, ale aj aby sme si na ňom mohli k obedu upiecť špekáčky, klobásy, slaninu. Kto nemal chuť alebo silu opekať, mohol si pochutnať na pripravenej kapustnici. Takto sme pri dobrom jedle, varenom vínku, prípadne malom poháriku domácej strávili príjemný deň. Dospelí sa bavli a spievali, deti sa sánkovali a užívali si snehu. Preto sme sa ani nenazdali kedy nadišiel čas rozlúčiť sa s priateľmi a vydať sa na cestu domov.

Cieľom tohoto podujatia bolo vytvoriť základ pre budúce podobné spoločné aktivity, čo sa nám vzhľadom na účasť zrejme podarilo. Ďakujeme obecným úradom Kobyly, Janovce a Tročany za usporiadanie a materiálne zabezpečenie akcie, ďakujeme aj p. Františkovi Hvizdovi za poskytnutie priestorov a vytvorenie príjemnej domácej atmosféry. Tešíme sa na skoré stretnutie pri podobnej akcii.