SlovenskýEnglish

Spoznaj svoje okolie - 27.1.2018

 27.01.2018

V sobotu 27.1.2017 sa uskutočnil druhý roćník spoločného projektu obcí Kobyly, Janovce a Tročany nazvaný "Spoznaj svoje okolie".

V doobedňajších hodinách sa týchto obciach stretli skupiny obyvateľov každej vekovej kategórie, aby sa všetci svojou trasou vydali peši na spoločnú spojnicu chotárov, v katastri obce Kobyly zvanej Mlynky. 

Na mieste stretnutia nás privítal domáci pán, ktorý mal pre nás pripravené varené víno, kapustnicu a čaj. Navyše sme si rozložili oheň, aby sme si na ňom mohli k obedu upiecť špekáčky, klobásy, slaninu. Takto sme pri dobrom jedle, varenom vínku, prípadne malom poháriku domácej strávili príjemný deň. Dospelí sa bavli a spievali, deti sa sánkovali a užívali si snehu. Preto sme sa ani nenazdali kedy nadišiel čas rozlúčiť sa s priateľmi a vydať sa na cestu domov.

Cieľom tohoto podujatia bolo vytvoriť základ pre budúce podobné spoločné aktivity, čo sa nám vzhľadom na účasť zrejme podarilo. Ďakujeme obecným úradom Kobyly, Janovce a Tročany za usporiadanie a materiálne zabezpečenie akcie, ďakujeme aj p. Františkovi Hvizdovi za poskytnutie priestorov a vytvorenie príjemnej domácej atmosféry. Tešíme sa na skoré stretnutie pri podobnej akcii.