Zmenšiť textZväčšiť text

XI. ročník súťaže vo varení kotlíkového guľášu - AKTUALIZÁCIA

 30.08.2023

Obecný úrad Kobyly usporiadal v sobotu 12.08.2023 už 11. ročník súťaže vo varení gulášu "Kobylský Kotlík".

V areáli základnej školy sa zišlo dvanásť 3 až 4-členných družstiev: „ČUČ FOOD“, Farnosť sv. Mikuláša Široké, Gazdačkovi, Kobylskí poľovníci, Kobylskí poslanci,
„M 106“, Marek a spol., Močare, Nová ulica,  Rodáci, ŠOČEVAŇ a Žabiare.

Družstvá dostali od organizátora hovädzie mäso, z ktorého mali za úlohu navariť min. 10 litrov kotlíkového gulášu. O sprievodný program sa postaral DJ Rasť no a pre deti boli prichystané: tvorivá dielňa, nafukovací hrad, cukrová vata a pukance. Pre všetkých zúčastnených bola pripravená tombola a burza zaujímavých produktov pre domácnosť a voľný čas.

Každé súťažné družstvo malo nachystané stôl a ohnisko.  Z vlastných kotlíkov sa šírila vôňa cibule, hovädzieho mäsa či mäsa z diviny, ktorej nikto neodolal... Súťažiaci nechceli prezradiť aké ingrediencie použili na dochutenie. Majstri kuchári sa snažili o to, aby ich guláš bol najchutnejší, najlepší. Veď nielen vôňa guľášu, správna hustota, ale to najdôležitejšie chuť, musela presvedčiť porotu o konečnom umiestnení jednotlivých družstiev. 

Hodnotenie nebolo jednoduché, pretože komisia dostala iba číslami označené vzorky a tak jej členovia netušili, ktoré družstvo guláš pripravovalo. Všetky guľáše boli chutné, svojské a každý guláš bol čímsi výnimočný. Súťažiaci boli opäť veľmi kreatívni.

Okolo 18,00 hod. porota oznámila výsledky. Víťazný guláš, pripravilo družstvo z Novej ulice, druhé miesto obsadila druhá generácia Gazačkových a na treťom mieste skončilo družstvo Marek a spol.

Samozrejme tak ako aj po minulé ročníky, pri Kobylskom koltíku nešlo ani tak o víťazstvo, ako o atmosféru, dobrú náladu a príjemne strávené spoločné chvíle. O tom, že boli guláše naozaj dobré svedčí aj to, že všetky kotlíky zostali prázdne. Ďakujeme všetkým súťažiacim ako aj občanom, ktorí sa jedinečnej akcie zúčastnili a tak prispeli k príjemne strávenému popoludniu.

Zároveň ďakujeme sponzorom akcie: Farma Agro - Dúbrava Kobyly a TP partners s.r.o. Rovnaké poďakovanie patrí aj rodine Gazdačkovej - Gazdovskej jedálni Kobyly za prípravu vynikajúceho gulášu pre verejnosť, p.Zuzane Paleníkovej s Katarínou Pechovou za prácu s deťmi v tvorivej dielni a firme HOBBY house za spestrenie programu tombolou a burzou. Taktiež ďakujeme zamestnancom obecného úradu Kobyly, starostovi obce a poslancom obecného zastupiteľstva za pomoc pri organizácii.

Za prvé fotografie z tejto akcie ďakujeme p. Janke Krupovej.

Tešíme sa na budúci ročník.